Autoris – pracownia projektowa

Projekt koncepcyjny zagospodarowania Szlaku Wodnego „Pisa -Narew” na odcinku miasta i gminy Nowogród.

Koncepcja Portu w Nowogrodzie na rzece Narew.

Projekt: Styczeń 2009r.

Przedmiotem projektu było utworzenie, wykreowanie atrakcji turystycznej – Szlaku wodnego biegnącego wzdłuż reki Narwi przez Gminę i Miasto Nowogród.

Plaża tereny rekreacji wodnej ( na działce: Nowogród ) – 2 983.8m2

Pole namiotowe ( na działce: Nowogród ) – 619.0m2

Tereny rekreacyjne, ogniska, infrastruktura obsługująca przy rzece Narwi w Nowogrodzie – 800.om2

Slipy do cumowania łudek i kajaków w Nowogrodzie - 800.0m2

Kąpielisko ( na działce: Nowogród ) – 2029.3m2

Przystań – port na działce w Nowogrodzie – 1382.7m2

Bulwar wzdłuż rzeki Narwi w Nowogrodzie – 3400.0m2

Pow. zabudowy budynku Kapitanatu w Nowogrodzie- 150m.2

Plaża z zejściem drewnianym do slipowania, wraz z boiskiem piaszczystym, miejscem do grilowania ( na działce w Balikach/Jurkach gm. Nowogród ) – ok. 2000m2

Tereny rekreacyjne, wraz z przystanią, pole namiotowe, miejsce do grilowania, parking (na działce w Serwatkach gm. Nowogród ) - ok. 2700m2

Przystań z miejscem do wyciągania kajaków, z miejscem do grilowania, z wiatą, polem namiotowym na działce w Morgownikach - ok. 1450.0m2

Proponowana inwestycja uatrakcyjni ofertę turystyczną regionu, tym bardziej, iż tereny wokół rzeki nie są zorganizowane i nie ma obiektów które realizowałyby podobne przedsięwzięcia o takim stopniu atrakcyjności.

Inwestycja pomoże w utworzeniu siatki infrastruktury obsługującej już istniejące atrakcje turystyczne, zagospodarowanie trenu w najbliższym otoczeniu szlaku, oraz zorganizowaniu w wybranych miejscach planowanych w założeniu zadań, a mianowicie:

1. Zaprojektowano przystań I stopnia, wraz z molem, port dla cumowania łodzi spacerowych, małych łodzi, jachtów, kajaków. Utwardzone zejście oraz połączenie z nowoprojektowanym bulwarem.

2. Bulwar biegnący wzdłuż rzeki, prowadzący od mostu miejskiego na rzece, do  ul. Nadnarwiańskiej i budynków PTTK, ciąg spacerowy  z możliwością dojazdu  pojazdami uprzywilejowanymi, zaopatrzenia, itp.

Długość drogi utwardzonej biegnącej wzłużbrzegu rzeki Narwi - około 1300m. Bulwar uzyska nową nawierzchię z kostki granitowej przeplatanej płytami granitowymi, lampy oświetleniowe, małą architekturę, ławki , kosze na śmieci.

3. Plaża miejska, wraz z osłoniętym kompieliskiem, polem namiotowym, całą infrastrukturą i obsługą techniczną w bezpośredniej bliskości bulwarów. Tereny rekreacji i turystyki z całą siatka obsługi rekreacji i gastronomii.

4. Molo z tarasem widokowym, w konstrukcji drewnianej ukształtowanej w literę „C” tak by osłaniała całość kąpieliska od właściwego nurtu rzeki. Wymiary dłuższego boku wzdłuż rzeki – 55.0m. Dojście z brzegu o długości 30.0m.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Przemysław Luty 10th, 2011 4:41 pm

    Rewelacyjny pomysł!Mamy 2011 r , od paru lat jesteśmy w UE,a niektóre miasta wogóle nie wykorzystjuą walorów swojego d położenia nad brzegami rzek. Wystarczy spłynąć Bugiem np. Brak przystani,kąpielisk, bulwarów spacerowych itp.,to wszystko razem powoduje że zwiedząjąc niektóre miata wogóle nie da się zauważyć obecności pięknej i sporej rzeki. Cieszyłbym się żeby ta opisywana inicjatywa doczekała się realizacji.

Napisz odpowiedź


cztery − = 0